Novation ilk Ses Kartı’nı Duyurdu; Audiohub 2×4

Novation, Launchpad ve Launchkey modelleri ile kendine oldukça sağlam hayran kitlesi oluşturmuştu. Anlaşılan yeni ses kartı Audiohub 2×4  ile bu kitle daha da büyüyecek.

Ekipmanlarınızı USB ile bilgisayarınıza bağlamak oldukça kolaydır, peki ama boşta USB port kalmadığı zaman ne yapıyorsunuz? Novation bu sıkıntıyı gidermek için üstünde USB Hub olan Audiohub 2×4  ses kartını çıkartıyor. Bir örnek vermek gerekirse Native Instruments Kontrol F1, X1, Z1 gibi USB’den güç alan cihazlarınızı bilgisayarınızda boş USB port olmasada Audiohub 2×4’e bağlayıp kullanabileceksiniz!

24-bit/96kHz kayıt yapabilen kart 2 giriş-4 “loud”çıkışa sahip. Loud yani “yüksek sesli” denilmesinin sebebi ise, özellikle konser sırasında ihtiyaç duyulan yüksek sesi kulaklık çıkışı için üretebilmesi. Sadece USB ile  çalışabilen Audiohub 2×4, gerekli durumlarda adaptör ile çalışıp aktif USB hub olarak görev yapabiliyor. Bu sayede iPad bağlantısı olan karta birden fazla ekipmanınızı bağlayarak tabletinizin piline yüklenmeden çalışmanız mümkün kılınmış.

Novation, Audiohub 2×4 için Focusrite ile iş birliği yapmış ve ses kalitesini en üst noktada tutmuş. Kutu içeriğinde ise 1,5m USB kablo, güç kaynağı, Ableton Live Lite 9 mevcut.

Ekim ayı gibi ülkemizde olacak olan Novation Audiohub 2×4’ün tahmini fiyatı 700 TL

Hemen almak isterseniz link

[soliloquy id=”462″]