Rap için hangi Mikrofonu Seçmelisiniz?

Ses mühendisi ekibimize gelen soruların en başından rap için hangi mikrofonu önerirsiniz sorusu geliyor. Sitemizde yüzlerce mikrofon olmasına rağmen rap vokal için bizim de tercih ettiğimiz stüdyolarda kullandığımız ve kalitesine güvendiğimiz mikrofonları seçtik. Hepimizin bütçesi farklı olduğu için fiyat olarak 4 ayrı seviyede önerilerimiz olacak size.

Giriş seviyesi

MXL 440

MXL_440 stüdyo mikrofon

Frekans Cevabı 30Hz – 20kHz olan mikrofon giriş seviyesinde ki tercihimiz oldu. Dengeli tiz ve orta frekansları ile vokal kaydınızda size yardımcı olacaktır.

Orta Seviye

Rode NT1-A

Artık klasikleşen bir mikrofon NT1-A. Tüm aksesuarların içinden çıkması ve tiz frekanlar hariç üstün ses kalitesi orta seviye lideri yapıyor Rode mikrofonu.

Orta/Üst Seviye

AKG C 214

Stüdyo efsaneleri arasında yerine alan C214 sadece vokal değil ne kayderderseniz kayıt edin hepsinde iyi sonuç verecektir. Vokal kayıtlarında ki berraklık ve ayrıntı müthiş gerçekten. Parasını sonunu kadar hak ediyor.

Üst Düzey

Neumann TLM 103 Studio Set

Görüyorsunuz mükemmel 🙂 Hayran olduğunuz bir sanatçının sesinin Neumann mikrofon ile kayıt edilmiş olma ihtimali çok ama çok yüksek buna emin olabilirsiniz. Bas, orta ve tiz frekans dengesi inanılmaz, sesinizin tüm ayrıntıları ile duyulup dolu dolu duyulmasını istiyorsanız en iyi seçenek.

Bizim sevdiğimiz kullandığımız mikronlar bunlar, aklınızda başka mikrofonlarla ya da diğer ekipmanlarla ilgili sorularınız varsa bize hemen 0212 240 8303 numaralı telefondan ya da Müzikekipman.com adresinde ki canlı yardımdan ulaşabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın!