VAAY!! UNIVERSAL AUDIO UAFX GİTAR PEDALLARINI DUYURDU

Twin serisi ile ses kartı konusunda dünyanın en iyilerinden olan Universal Audio (UA) tarihinde ilk kez UAFX serisi 3 tane gitar pedalı tanımımı yaptı. Pedal isimleri sırası ile Golden Reverberator, Starlight Echo Station, ve Astra Modulation Machine.

Pedalların gene özellikleri şöyle;

UAFX serisi, Golden Reverberator, Starlight Echo Station ve Astra Modulation Machine’den oluşuyor ve her biri çift işlemcili UAFX algoritması ve üç çekirdekli sese sahip. UAFX pedallarında tonları kaydetmek için Live ve Önayarlı modlar bulunuyor, daha fazla UA tasarımlı efekt indirebiliyorsunuz ve efektlerinizi mono veya stereo olarak çalıştırmayı seçebiliyorsunuz.

Universal Audio, California merkezli şirketin piyasadaki en iyiler arasında ses kartları ve mükemmel tasarım ve sesi tarzla birleştiren Ox Amp Top Box gibi analog donanımı ile yüksek kaliteli donanım konusunda bir üne sahipti.

Tahmin edebileceğiniz gibi, UAFX serisi inanılmaz görünüyor. Pedallar sessiz geçişe sahiptir ve uzun süre dayanacak şekilde yapılmış

Bunun size ne kazandırdığına bir bakalım.

Golden Reverberator

Golden Reverberator

Serideki diğerleri gibi, Golden Reverberator da bozunma, ön gecikme, miks ve bas ve tiz gibi standart olmayan yankı parametrelerini kontrol eden altı düğmeli şık bir kasaya ve modülasyona sahiptir.

Ön ayarlarınızı ayarlamak için elinizde iki geçiş anahtarı ve ikinci foot switch ile, geçiş anahtarı aracılığıyla Spring 65, Plate 140 ve Hall 224 reverbs arasından seçim yapabilirsiniz.

Spring 65 reverb, vintage tube-driven spring reverbü taklit eder, Plate 140 stüdyo plate reverbini yeniden canlandırırken, Hall 224 eski bir dijital tada sahiptir.

Starlight Echo Station

Starlight Echo Station
Starlight Echo Station

Starlight Echo Station’ın üç delay ve gecikme modu, 60’ların donanım birimlerinden esinlenmiştir ve Tape EP-III, Analog DMM ve Precision’ı içerir.

Islak / kuru, geri bildirim ve gecikme için standart kontrollerin yanı sıra, preamp rengini, tape aşınmasını ve modülasyonu ayarlayabilirsiniz. Yine, gecikme türü ve ön ayarlar, çift ayaklı şalter tasarımı ön ayarlı modlara ve tap tempo’ya erişen mini geçiş anahtarları aracılığıyla seçilebiliyor.

Astra Modulation Machine

Astra Modulation Machine
Astra Modulation Machine

Astra Modulation Machine tartışmasız en havalı logoya sahiptir. SEGA ile bir bağ gibi görünüyor. Universal Audio, bunu geniş kapsamlı klasik modülasyon efektleri sunan “eksiksiz bir ses iş istasyonu” olarak tanımlıyor.

Burada 70’lerin stüdyo flanger tonları, bucket-brigade chorus ve opto-tüp tremolo var. Chorus Brigade, Flanger DBLR ve Trem 65 modları, iki konumlu bir döner kadran aracılığıyla erişilen vibrato ve ikiye katlama gibi ikincil modlara sahip.

Astra, modülasyonun hızı, derinliği ve yoğunluğu için kontrollere sahiptir; Şekil ve Gölge kontrolleri muhtemelen modüle edilmiş sinyalin dalga şeklini ve parlaklığını ayarlamak için elinizin altında.

Hem Golden hem de Starlight bir iz modu ile donatılmışken, birlikte verilen yazılım aracılığıyla her bir UAFX pedalında gerçek veya tamponlu bypass arasında geçiş yapabilirsiniz.

Muzikekipman olarak biz oldukça heycanlandık.Nisan Mayıs gibi piyasaya çıkması beklenen pedalların tahmini fiyatı 549 USD.

Daha fazla ayrıntı için UA sitesini ziyaret edebilirsiniz.